Przekaż swój 1% na Fundusz Natalii Partyki

Często spotykamy osoby, które muszą zmagać się z wieloma przeszkodami, aby móc kontynuować uprawianie sportu. Dlatego 3 lata temu powstał Fundusz Natalii Partyki, który wspiera młodych sportowców z trudnym startem. Dzięki wsparciu darczyńców dotychczas w trzech edycjach konkursu ufundowaliśmy 32 stypendia sportowe. Wiemy, że liczba przyznawanych przez nas stypendiów, jakkolwiek są one wysokie i powodują realną zmianę w życiu stypendystów, to kropla w morzu potrzeb. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dołączenie do grona darczyńców i wpłacenie 1% podatku dochodowego na Fundusz.

Celem Funduszu jest wspieranie młodych, zdolnych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu mają utrudniony start. Pomagamy im właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał i dajemy lepszy start. Hasłem Funduszu jest „Uwierz w siebie i wygraj!”.

W pierwszej edycji konkursu stypendialnego 13 młodych, utalentowanych sportowców otrzymało roczne stypendia. W drugiej edycji przyznaliśmy 10 stypendiów kolejnym wyjątkowym sportowcom.
W listopadzie 2017 r. rozpoczęliśmy realizację trzeciej edycji programu stypendialnego dla kolejnej grupy 10 młodych zawodników. Przez następne 10 miesięcy otrzymają 10 000 zł każdy na realizację swoich sportowych celów.

Niezmiernie ważnym czynnikiem towarzyszącym zawodowemu uprawianiu sportu jest otaczanie się grupą ekspertów, wspomagających rozwój młodego sportowca. Dlatego Fundusz oferuje nie tylko stypendia w formie finansowej, lecz także konsultacje z psychologami sportowymi, warsztaty z ekspertami w zakresie budowania marki sportowca w mediach i menadżerem sportowym.

Gorąco wierzymy, że dzięki temu komplementarnemu wsparciu uda się naszym stypendystom dotrzeć na wymarzone sportowe szczyty.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na nasz Fundusz.

W składanym przez zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38) :
1. należy podać KRS Fundacji Dobra Sieć, tj. KRS 0000329778
2. należy podać wysokość wnioskowanej wpłaty (nie wyższej niż 1% podatku należnego)
3. w rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY należy wpisać: Fundusz Natalii Partyki.

   

 

Mamy nadzieję, że razem uda nam się ufundować więcej stypendiów.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Opublikowano: 19 lutego 2018
Kanał Funduszu na YouTubie