Stypendyści

Stypendyści III edycji

Jakub Andrzejczak

Ja i lekkoatletyka – od niechęci do pasji. Najpierw z niechęcią patrzyłem na lekkoatletykę, bo chciałem grać w piłkę nożną, a chodziłem do szkoły o profilu lekkoatletycznym w Aleksandrowie Łódzkim(skąd pochodzę), gdzie nieprzychylnie patrzyli na uprawianie innej dziedziny niż lekka. Tak więc się stało, że nie poszedłem do żadnego klubu piłkarskiego i od 4 podstawówki zacząłem zgłębiać tajniki wszystkich konkurencji po trochu – więcej zabawy niż wysiłku. Batalie z kolegami na zawodach we wszystkich konkurencjach zrodziły w nas ducha walki, a życie pokazało, że moją koronną konkurencją od szkoły podstawowej był skok w dal. Do drugiej gimnazjum nie widziałem w lekkiej atletyce jakiejś wielkiej pasji, a tak szczerze – to w ogóle jej nie widziałem. Bardziej z kolegami ceniliśmy lekcje w-fu, gdzie graliśmy w gry zespołowe, niż lekcje specjalizacji, gdzie trenowaliśmy (już w przydzielonych do danej specjalizacji grupach) skoki, rzuty, sprinty czy biegi długie. Pasja zrodziła się wtedy, kiedy zaczęła się pojawiać przyjemność, a mi niewątpliwie przyjemność sprawia wygrywanie.
Na przełomie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum(2013 rok) wygrałem pierwsze mistrzostwa Polski, wtedy cała moja podróż się zaczęła, i tak przez 5 lat nie zszedłem z pierwszego miejsca podium w Polsce we wszystkich juniorskich kategoriach przez które brnąłem, zdobywając przez juniorską karierę łącznie 10 złotych medali mistrzostw Polski, wicemistrzostwo Polski seniorów w trójskoku, wicemistrzostwo Europy juniorów oraz ósme miejsce na mistrzostwach świata juniorów.
W najbliższej przyszłości mam zamiar dołożyć do tej kolekcji podium Mistrzostw Europy seniorów, oraz oczywiście powtórzyć to podium w 2020 w Tokio.

W wolny czasie lubię czytać książki (głównie thrillery, fantasy i fikcje historyczne), oglądać filmy oraz grać w gry strategiczne. No i kocham muzykę!

Stypendium planuję przeznaczyć na niezbędny do treningu sprzęt sportowy, zagłębianie wiedzy z zakresu marketingu sportowego oraz zależnie od potrzeb pracę
z fizjoterapeutą.

Osiągnięcia sportowe:

– srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów w skoku w dal w Grosseto (2017)
– srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski w trójskoku w Toruniu (2017)
– podwójny złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu (2017)

Poznaj Jakuba –> obejrzyj film
Gdzie można znaleźć Jakuba –> profil na Instagramie

Łukasz Czarnecki

W 2011 roku tato zaprowadził mnie na trening lekkoatletyczny do trenera Zbyszka Lewkowicza -klub GZNS „START” Gorzów Wlkp. Spodobało mi się i zacząłem treningi na poważnie. Moje największe osiągnięcia to brązowy medal na MŚ w Londynie w rzucie oszczepem oraz złoty w oszczepie, srebrny w dysku i brązowy medal w pchnięciu kulą w MŚJ w Nottwil.
W wolnym czasie spotykam się ze znajomymi ale także lubię słuchać różnorodnej muzyki oraz grać w gry komputerowe. Moim głównym celem i marzeniem jest wyjazd na Paraolimpiadę i zdobycie medalu.
Pieniądze ze stypendium przeznaczę na zakup obuwia sportowego , sprzętu rehabilitacyjnego , obozy sportowe oraz na fizjoterapeutę.

Osiągnięcia sportowe:

– brązowy medal Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w rzucie oszczepem F37 w Londynie (2017)
– złoty medal w oszczepie, srebrny w dysku i brązowy medal w pchnięciu kulą Mistrzostw Świata Juniorów w Nottwil.

Poznaj Łukasza –> obejrzyj film

Krzysztof Ciuksza

Jestem zawodnikiem Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „ Start” w Gorzowie Wielkopolskim gdzie trenuję. Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy mama zaprowadziła mnie pierwszy raz na trening z lekkiej atletyki. Początkowo była to zabawa, sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz rehabilitację. Powoli rozwijał się mój potencjał biegowy. Zacząłem startować z powodzeniem na zawodach juniorów i otwartych mistrzostwach osób niepełnosprawnych rangi krajowej a następnie międzynarodowej. Próbowałem biegać na różnych dystansach ale najlepiej lubię 200 i 400 metrów. Startowałem na Mistrzostwach Europy we Włoszech, reprezentowałem kraj na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro gdzie zająłem 4 miejsce w biegu na 400 m. Do podium zabrakło niewiele. Obecnie jestem podwójnym Wicemistrzem Świata z Londynu 2017 na dystansach 200 i 400 m. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, grać na konsoli i czytać komiksy. Moim największym marzenie jest zdobycie medalu na Paraolimpiadzie, na co będę pracował w gorzowskim klubie i obozach sportowym. Stypendium przeznaczę na zakup specjalistycznego obuwia i fizjoterapeutę.

Osiągnięcia sportowe:

– IV miejsce (Rekord Polski) w biegu na 400 m T36 na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janejro (2016)
– podwójny srebrny medal Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych na dystansach 200 i 400 m w Londynie (2017)

Poznaj Krzysztofa –> obejrzyj film
Gdzie można znaleźć Krzysztofa –> profil na Facebooku

Oskar Kwiatkowski

Nazywam się Oskar Kwiatkowski i uprawiam snowboard alpejski. Swoją przygodę ze snowboardem zacząłem mając 6 lat. Pierwsze kroki stawiałem ucząc się samemu, natomiast zawodowo jeżdżę od 13 roku życia. Pochodzę z Zakopanego i pasjonują mnie góry, oraz związane z nimi aktywności fizyczne. W wolnym czasie uwielbiam zdobywać górskie szczyty, jeździć na rowerze,  oraz trenować w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.
Za moje dotychczasowe największe osiągnięcie uważam debiut na Mistrzostwach Świata Seniorów w hiszpańskiej Sierra Nevada i zajęte tam 12 miejsce w slalomie.
Mój cel na rozpoczynający się sezon to utrzymanie kwalifikacji olimpijskiej poprzez zajmowanie wysokich lokat w Pucharach Świata oraz start w Igrzyskach Olimpijskich.
Stypendium przeznaczę na niezbędny sprzęt sportowy, zabezpieczenie zaplecza treningowego, a także konsultacje psychologiczne.

Osiągnięcia sportowe:

– 12 miejsce Mistrzostw Świata w snowboardzie alpejskim w Sierra Nevada (2017)
– srebrny medal Zimowej Uniwersjady w Ałmatach (2017)

Poznaj Oskara –> obejrzyj film

Łukasz Niedziałek

Pochodzę z małej miejscowości Żeliszew Duży. Chód sportowy uprawiam od 11 roku życia, od 2 lat uczestniczę w szkoleniu kadry narodowej. Przygodę z tym sportem zacząłem ze względu na trenujące tą dyscyplinę moje rodzeństwo, mimo że to konkurencja w lekkoatletyce w której podstawowym elementem jest technika, z każdym treningiem robiłem postępy, wykazywałem się dużą wytrzymałością właśnie dlatego wybrałem tą dyscyplinę. Mimo że bardzo wcześnie rozpocząłem trenowanie chodu sportowego to nie jest dyscyplina, z którą zacząłem przygodę ze sportem, pierwszym sportem który uprawiałem była piłka nożna, marzyłem żeby zostać piłkarzem, ale nie żałuje że zostałem chodziarzem. W wolnym czasie uwielbiam przeważnie spać, ale bardzo często staram nie pochłonąć się monotonności i wybieram aktywny wypoczynek grając ze znajomymi w piłkę nożną, siatkówkę, po tak spędzonym wypoczynku zawszę z większym zapałem wracam do treningów.
Moim celem sportowym jest awans na Mistrzostwa Świata Juniorów i tam wywalczenie miejsca w pierwszej szóstce. Stypendium przeznaczę na sprzęt sportowy, odżywki a także na obóz wysokogórski który pozwoli mi na najlepsze przygotowanie do imprezy docelowej.

Osiągnięcia sportowe:
– złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych(U18) 10000m (chód sportowy) Tbilisi /GEO/
– brązowy medal Puchar Europy Juniorów(U20) 10km(chód sportowy) Podiebrady /CZE/
– 6 miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych(U18) 10000m (chód sportowy) Nairobi /KEN/
– 2 złote medalem 2016r./2017r., Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży / mistrzostwa Polski(U18) 10000M (chód sportowy)

Poznaj Łukasza –> obejrzyj film

Aleksandra Sikora

Pochodzę z Juszczyna, małej wioski w Małopolsce. Od najmłodszych lat miałam kontakt ze sportem. W wieku 10 lat dołączyłam do sekcji pływackiej, jednak po kilku latach treningów stwierdziłam, że samo pływanie jest dla mnie zbyt monotonne, brakowało mi innych form aktywności. Wtedy postanowiłam spróbować swoich sił w triathlonie i w ten sposób prawie pięć lat temu zaczęłam najwspanialszą przygodę w swoim życiu. Do tej pory moimi największymi osiągnięciami jest trzykrotne zdobycie tytułu Mistrzyni Polski oraz Mistrzostwo Europy w aquathlonie. Treningi zajmują dużą część mojego dnia, dlatego często brakuje mi czasu na rozwijanie swoich innych pasji. Gdy znajdę chwilę dla siebie lubię ją wykorzystać na dłuższy spacer, oglądnięcie dobrego filmu lub spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Moim celem sportowym na najbliższe lata jest udział w Igrzyskach Olimpijskich oraz zajmowanie wysokich miejsc na zawodach międzynarodowych. Stypendium przeznaczę na zakup specjalistycznego sprzętu, wyjazdy na zgrupowania i zawody oraz regularne wizyty u fizjoterapeuty.

Osiągnięcia sportowe:

– 1 miejsce w Pucharze Polski w Triathlonie Elemental Triathlon Serier Olsztyn (2017)
– 5 miejsce w Mistrzostw Europy w Aquathlonie w Bratysławie (2017)

Poznaj Aleksandrę –> obejrzyj film

Maria Wajzer

Taekwondo Olimpijskie zaczęłam trenować, gdy miałam 5 lat. W miejscu,w którym odbywały się treningi najpierw chodziłam na basen,tam zawsze przez wielką szybę podziwiałam zawodników trenujących taekwondo.Rodzice widząc moje zafascynowanie tą dyscypliną postanowili zapisać mnie na zajęcia, i tym sposobem spędziłam na sali już 12 lat.
Moim największym osiągnięciem jest 3 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów.
Pochodzę z Olsztyna.Wolny czas poświęcam na moją drugą pasję jaką jest opera i teatr. Moim celem jest bycie coraz lepszym sportowcem no i udział w Igrzyskach oraz zdobycie medalu na tych zawodach.Stypendium przeznaczę na treningi,zajęcia z fizjoterapeutą, suplementy. Będę inwestować w siebie, abym mogła osiągać coraz wyższy poziom sportowy.

Osiągnięcia sportowe:

– brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Dyneburg, Łotwa (2015)
– I miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w Puławach (2017)

 Poznaj Marię –> obejrzyj film

Gdzie można znaleźć Marię –> profil na Facebooku i Instagramie

Filip Wendt

Pochodzę z Chwaszczyna, które sąsiaduje z Trójmiastem. Uprawiam karate WKF od 11 lat. Z początku była to forma rehabilitacji mojej lewej końsko-szpotawej nogi, jednak przerodziło się to w pasję. Moim największym osiągnięciem sportowym jest zdobycie 9 miejsca Mistrzostwach Europy w 2017 r.
Bardzo pragnę zdobyć złoto olimpijskie, co wiąże się z częstymi wyjazdami na turnieje rankingowe, w czym ogromnie mi pomoże Stypendium Funduszu Natalii  Partyki. W wolnych chwilach lubię obejrzeć film lub serial. Interesuję się muzyką.

Osiągnięcia sportowe:

– 9 miejsce Mistrzostw Europy Karate WKF w Sofii (2017)
– złoty medal Mistrzostw Polski Karate WKF w Białymstoku (2016)

Elżbieta Wójcik

Mam 21 lat pochodzę z Karlina. Trenuje boks olimpijski od 6 lat. Na co dzień trenuje boks w klubie KSW Róża Karlino moim głównym trenerem jest Tomasz Różański. Pierwszy raz na sale bokserska poszłam z ciekawości, ponieważ miałam dużo czasu wolnego i w mojej miejscowości nie było zbyt dużo możliwości, wiec zdecydowałam się, że zacznę trenować boks to ciężki sport, który z biegiem czasu zmienił moje życie i od 6 lat jest to moja praca. W wolnym czasie lubię zajmować się swoimi zwierzętami, spędzać czas z chłopakiem.
Moim celem jest medal na Igrzyskach Olimpijskich 2020 roku, środki finansowe które otrzymam przeznaczę na rozwój swojej kariery.

Osiągnięcia sportowe:
– złoty medal Mistrzostw Świata 2014
– złoty medal Mistrzostw Europy 2011, 2012, 2014 r
– złoty medal na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 roku
– I miejsce Mistrzostw Polski w Grudziądzu (2016)

Paweł Twardosz

Dyscyplina, którą uprawiam to kombinacja Norweska. Odkąd pamiętam zawsze ciągnęło mnie do skakania, już jako 3-latek kibicowałem Adamowi Małyszowi, a mając 5 lat, skakałem z moim tatą na skoczni zrobionej jak się to mówi na  miedzy, koło mojego domu. Pochodzę z Lanckorony, jest to mała miejscowość, położona, niedaleko Krakowa i Wadowic, ponieważ nie ma tu skoczni dlatego od 2010 r. związany jestem z klubem PKS Olimpijczyk Gilowice, gdzie wszystko się  zaczęło. Moja kariera potoczyła się szybko, już w tym samym roku w Szczyrku wygrałem swoje pierwsze zawody, potem były kolejne sukcesy. Szybko zostałem członkiem kadry juniorskiej, a od dwóch lat należę do kadry Narodowej.
W minione lato zadebiutowałem na zawodach najwyższej rangi w mojej dyscyplinie – FIS Summer Grand Prix Moim największym marzeniem i celem jest start wraz z kolegami z kadry na Olimpiadzie w Pyeongchang w nadchodzącym roku. Jednym z głównych celów jest też debiut i starty w Pucharze Świata.
Pieniądze które otrzymam jako stypendium, z Funduszu Natalii Partyki przeznaczę na sprzęt, oraz na dalszy rozwój mojej kariery.

Osiągnięcia sportowe:
– 3 miejsce (brązowy medal) na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2016 r.
– 6 Miejsce w Youth Olimpic Games Lillehammer w 2016 r.
– 3 Złote Medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem 2017 r.
– Multimedalista (6 medali: 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem 2015 r.
– 3 Miejsce na zawodach YOUTH Cup w Harrachovie 2016 r.
– 23 Miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City

Stypendyści II edycji

Mateusz Borkowski

mati

Mieszkam w Krynkach, jest to mała miejscowość w woj. Świętokrzyskim. Lekkoatletykę trenuję od 8 roku życia. Od 5 lat jestem w Kadrze Narodowej. Moja przygoda z bieganiem zaczęła się od kibicowania moim starszym braciom, którzy startowali w biegach ulicznych. Podczas zawodów podszedł do mnie ich trener proponując mi udział w biegu dla dzieci na dystansie 600 m. Dałem się namówić i – wygrałem ten bieg. Od tego dnia zacząłem systematycznie trenować. Co roku stawiam sobie coraz wyżej poprzeczkę.
Studiuję w Wyższej Szkole Sportowej im. Kazimierza Górskiego w Łodzi o profilu „Wychowanie Fizyczne”. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru, ponieważ uczelnia ma bardzo dobrze przystosowany plan zajęć, który umożliwia mi swobodne uczestniczenie w treningach. Mam również bardzo ciekawe zajęcia teoretyczne i praktyczne jak np. Gimnastyka, Metodyka Lekkiej Atletyki czy pływanie, co pomoże mi w rozwijaniu moich umiejętności.
W wolnym czasie uwielbiam odpoczywać oraz spotykać się z przyjaciółmi oraz z dziewczyną. Lubię również grać w siatkówkę.
Moim celem sportowym jest poprawa rekordu życiowego, zdobycie medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy oraz poprawienie rekordu Polski.
Stypendium przeznaczę na studia sportowe, które pomogą mi rozwijać moją karierę oraz odżywki, które niestety bardzo szybko się kończą.

Osiągnięcia sportowe:
– brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie 800 m w Eskilstuna (2015)
– złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 800 m (2016)
– złoty medal na Młodzieżowym Festiwalu Młodzieży w Holandii na dystansie 3 km,
– srebrny medal na Kwalifikacjach do Letnich Igrzysk Młodzieży w Nankin na dystansie 1500 m
– trzy halowe rekordy Polski na dystansach 600 m, 1500 m oraz 2000 m (2016)

 

Justyna Burska

burska-justyna

Pochodzę z Konstantynowa Łódzkiego. Obecnie mieszkam i trenuję pływanie w Olsztynie. Przygodę z pływaniem zaczęłam w wieku 8 lat. Moim sportowym celem jest dalsze rozwijanie się i poprawianie wyników, ale przede wszystkim czerpanie jak największej radości z tego co robię. Stypendium Funduszu Natalii Partyki bardzo mi w tym pomoże – będę mogła zakupić nowy strój startowy, rozpocząć stałą współpracę z dietetykiem i fizjoterapeutą, a także więcej trenować na otwartych akwenach.

Osiągnięcia sportowe:
– 10 miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w pływaniu długodystansowym, kat. OPEN na dystansie 10 km
– 8 złotych medali na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, kat. OPEN, Szczecin (2015)
– złoty medal na Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym, kat. OPEN, Olsztyn (2015)
– 2 złote medale i 2 srebne medale na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, Szczecin (2016)

Dominik Bury

dominik-bury

Moja dyscyplina to biegi narciarskie. Już od najmłodszych lat miałem styczność z biegami i mając 9 lat po raz pierwszy założyłem narty. Gdy miałem 10 lat zdobyłem swoje pierwsze zwycięstwo. Jestem zawodnikiem z Istebnej – niewielkiej wsi. Mój cel na ten rok to startowanie w Pucharze Świata w Kusamo, Lillehammer i także w Davos oraz walczenie z najlepszymi na świecie. W wolnym czasie lubię sobie odpocząć od wszystkiego i spotkać się z przyjaciółmi. Cieszę się, że dostałem to stypendium i to bardzo. Myślę, że stypendium przeznaczę na sprzęt sportowy (narty, kije, buty). 

Osiągnięcia sportowe:
– złoty medal w Pucharze Kontynentalnym w Arber, kat. Junior (2016)
– srebny medal w Pucharze Kontynentalnym w Arber, kat. Junior (2016)
– brązowy medal w Pucharze Kontynentalnym w Planicy, kat. Junior (2016)
– 3 złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej, Zakopane (2015)

 

Aleksander Kitewski

kitewski-aleksander

Jestem kanadyjkarzem. Trenuje od czerwca 2007 roku. Moją przygodę z tym sportem rozpocząłem w rodzinnej miejscowości Lidzbark, a zainteresowanie nim towarzyszyło mi od najmłodszych lat, ponieważ mój wujek też trenował kanadyjki, a nawet w 2000 r. wywalczył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Wujek zawsze był dla mnie wzorem do naśladowania. Moim marzeniem jest osiągnąć tak wiele jak on. Stąd mój zapał do tego sportu.
W wolnym czasie lubię przebywać ze znajomymi i uprawiać z nimi różne sporty. Odpoczynek również jest częścią mojego czasu wolnego, regeneracją do następnego treningu.
Moim najważniejszym celem sportowym jest zdobycie medalu Igrzysk Olimpijskich.
Otrzymane stypendium przeznaczę na suplementy, odzież treningową oraz na zabiegi regenerujące.

Osiągnięcia sportowe:
– srebrny medal na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Kajakarstwie, kat. U23 (2016)
– srebrny medal na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców w Kajakarstwie, kat. U23 (2016)
– brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Kajakarstwie, kat. U23 (2016)

 

Norbert Kobielski

kobielski-norbert

Pochodzę z Inowrocławia i trenuję skoki wzwyż. Treningi rozpocząłem ponad 3 lata temu. Moją pierwszą miłością była natomiast koszykówka. Zacząłem grać w klubie „Domino” w 1 klasie gimnazjum i trenowałem tam przez 2 lata. Pod sam koniec kariery koszykarskiej zainteresował mnie skok wzwyż, co zbiegło się czasowo z rozwiązaniem naszej drużyny koszykarskiej. W liceum wciągnąłem się w skok wzwyż, który od tamtej pory uważam za swoją koronna dyscyplinę. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez lekkiej atletyki. Moje główne cele sportowe na przyszłość, to osiągnięcie w przyszłym roku klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. W wolnym czasie gram w kosza i spotykam się ze znajomymi. Stypendium przeznaczę na sprzęt sportowy, odżywki i wyjazdy na obozy sportowe.

Osiągnięcia sportowe:
– 3-krotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów: Wrocław2014 (Złoto), Biała Podlaska2015(Złoto), Suwałki 2016(Srebro)
– 3-krotny złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów: Spała (2014), Toruń (2015), Spała (2016)
– Finalista Mistrzostw Europy Juniorów, Eskilstuna (2015)
– 6 Miejsce w kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, Baku (2014)
– zdobycie klasy Mistrzowskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale (2016)

Beata Kośla

kosla-beata

Od 10 lat trenuje zapasy. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczęłam od rekreacyjnych sparingów z braćmi. Pochodzę z Radomia, gdzie pod okiem trenerów stawiałam swoje pierwsze kroki na macie. Dzisiaj trenuję w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku. Zapasy są dla mnie połączeniem pasji i wyzwania. Moim największym osiągnięciem jest brązowy medal, zdobyty na Mistrzostwach Europy Juniorek w 2016 roku, w Rumunii. Mówi się, że w miarę jedzenia apetyt rośnie, myślę, że powiedzenie to ma odzwierciedlenie w moich osiągnięciach. Po każdych wygranych zawodach myślę o przygotowaniach do następnych i kolejnym tytule do mojej kolekcji. Mam nadzieję, że idąc tą drogą zdobędę medal olimpijski i z dumą wysłucham Mazurka Dąbrowskiego. Przyznane mi stypendium zamierzam przeznaczyć na asortyment sportowy, który ułatwi mi rozwijanie dotychczas nabytych umiejętności. Zapasy to bardzo wymagający sport, codzienne treningi i częste wyjazdy bardzo ograniczają moje życie towarzyskie. Każdą wolną chwilę staram się spędzać z rodziną i przyjaciółmi, którzy mocno mnie wspierają.

Osiągnięcia sportowe:
– brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek kat. 44 kg, Rumunia (2016)
– złoty medal w Pucharze Polski Juniorek kat. 48 kg, Piotrków Trybunalski (2016)
– złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek kat. 44 kg, Siedlce (2016)
– złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski kat. 44 kg, Juniorek Kostrzyn nad Odrą (2016)
– złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek kat. 44 kg, Siedlce (2015)
– złoty medal Pucharu Polski Juniorek kat. 44 kg Chęciny (2015)

 

Michał Nowaczyk

nowaczyk-michal

Mam 20 lat. Jestem snowboardzistą alpejskim od 7 lat. Pochodzę z Łodzi, więc może dziwić, dlaczego wybrałem akurat snowboard. Prawda jest taka, że to on wybrał mnie i by móc go trenować musiałem wyprowadzić się z Łodzi i rozpocząć naukę w szkole sportowej w Zakopanem. Trenując ze starszymi i lepszymi zawodnikami, robiłem bardzo szybki progres, co wpłynęło na szybki rozwój mojej kariery. Moja przygoda ze sportem zaczęła się od tego, że poznałem wspaniałych ludzi, dzięki którym zakochałem się w tej dyscyplinie. Mogę śmiało powiedzieć, że mam ogromne szczęście do osób które poznałem.  Między wyjazdami na zawody i zgrupowania, w wolnym czasie lubię jazdę na rowerze oraz serwisowanie ich. Moim celem na przyszłość jest walka o czołowe miejsca w rankingach podczas Igrzysk Olimpijskich. Środki ze stypendium przeznaczę na nowy sprzęt snowboardowy, który jest mi niezbędny do dalszych startów i rozwoju.

Osiągnięcia sportowe:
– 4 miejsce na Pucharze Europy w PSL Marianskie Lazne, Czechy (marzec 2016)
– złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w PSL Zieleniec , Polska (marzec 2016)
– złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w PGS Zieleniec, Polska (marzec 2016)
– 7 miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów w PGS Yabuli, Chiny (marzec 2015)
– srebny medal Mistrzostw Polski Seniorów w PGS Białka Tatrzańska, Polska(marzec 2014)
– złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w PSL Jurgów, Polska (marzec 2013)

Renata Śliwińska

sliwinska-renata

Pochodzę z małej miejscowości Skwierzyna położonej w województwie lubuskim. Rzuty dyskiem i oszczepem oraz pchanie kulą trenuję od niedawna. Należę do Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,Start’’. Mojego trenera poznałam dzięki rehabilitantowi, który przychodził do mojej babci. To on przekazał mi wizytówkę od trenera. Tak zaczęłam się moja przygoda ze sportem. W wolnym czasie bardzo lubię czytać książki.
W wolnym czasie bardzo lubię czytać książki. Moim celem sportowym na nadchodzący rok jest pobić rekordy świata w rzucie dyskiem i oszczepem oraz w pchnięciu kulą. Otrzymane stypendium przeznaczę na zakup nowego sprzętu.

Osiągnięcia sportowe:
– 2 złote medale Mistrzostw Europy Seniorów (kula, dysk) Grosetto , Włochy (2016)
– 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów (kula, dysk, oszczep), Słupsk (2016)
– 3 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów (kula, dysk, oszczep), Kozienice (2016 )
– szóste miejsce w pchnięciu kulą z rekordem życiowym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio (2016)
– szóste miejsce w dysku z Rekordem Świata na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio (2016)

 

Rafał Zagajewski

zagajewski-rafal

Jestem mieszkańcem Malechowa. Uczę się w Sławnie w szkole dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej w Technikum Żywienia. Lekkoatletyką zajmuję się od czwartej klasy szkoły podstawowej. Poza bieganiem w wolnym czasie lubię chodzić na siłownię grać w piłkę nożną, w siatkówkę, koszykówkę oraz tenis stołowy. Lubię też jeździć na basen i spędzać czas z rodzeństwem.
Moim głównym celem jest ciągłe rozwijanie się w sporcie oraz posiadanie dobrego trenera, który poprowadzi mnie do przodu w mojej pasji. Chciałbym również zdobyć złoty medal na Igrzyskach Głuchych w Samsun 2017 roku w Turcji, w związku z uzyskanymi kwalifikacjami do udziału w Igrzyskach 2017. Stypendium chciałbym przeznaczyć na sprzęt sportowy oraz potrzebną mi odzież i sumplementy. Mam zamiar jeszcze ciężej pracować, aby zdobyć postawione sobie cele.

Osiągnięcia sportowe:
– brązowy medal Zawodów Lekkoatletycznych, kat.400 m, Puławy
– 5 złotych medali w Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych, Olecko
– 2 złote medale i 1 srebny medal w Mistrzostwach Europy Głuchych w Lekkoatletyce Trabzon, Turcja (2014)
– 1 srebny medal i 3 brązowe medale Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce, Poznań (2014)
– 2 złote medale, 1 srebny medal i 1 brązowy medal na Mistrzostwach Polski Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce Warszawa (2014)
– 2 srebne medale i 1 brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących LA Łódź (2015)

 

Kamila Żuk 

img_0191

Pochodzę z małej wsi Sokołowsko w województwie dolnośląskim. Właśnie tam jako dziecko stawiałam pierwsze kroki na nartach biegowych. Sport towarzyszy mi od 12 lat. Początkowo były to biegi narciarskie, a od około 5 lat trenuję Biathlon. Wcześniej sport traktowałam jako dobrą zabawę, sposób na aktywne spędzanie czasu. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że jest on moją pasją i planem na przyszłość. Ogromnym sukcesem jest dla mnie to, że już będąc w wieku Juniorki Młodszej dostałam się do Głównej Reprezentacji Polski w Biathlonie oraz to, że do najważniejszych startów w sezonie mogę przygotowywać się z najlepszymi.

Jestem osobą bardzo rodzinną, dlatego dużo wolnego czasu poświęcam najbliższym. Oprócz sportu interesuje się również kuchnią i gotowaniem.
Moimi najważniejszymi startami na ten sezon będą Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Mistrzostwa Europy Juniorów. Ale główny cel sportowy w przyszłości to udział w Igrzyskach Olimpijskich.
Pieniądze ze stypendium chciałabym przeznaczyć na zakup nowej kolby do karabinu.

Osiągnięcia sportowe:
– złoty, srebny i brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, kat. Juniorka (2016)
– 6 i 8 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów, kat. Juniorka (2016)
– 3 złote medale Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, kat. Juniorka (2016)
– złoty i srebny medal na Mistrzostwach Polski w Nartorolkach, kat, juniorka (2016)
– 5 miejsce w biegu pościgowym Mistrzostw Świata Juniorów na Nartorolkach, kat. Juniorka (2016)

 


Dodatkowe stypendium II edycji, pochodzące ze zbiórki 1% Funduszu, w wysokości 1000zł otrzymała Justyna Pradziad

Justyna Pradziad

justyna

Jestem zawodniczką Kadry Narodowej w biegach narciarskich. Pochodzę z Murzasichla, małej miejscowości obok Zakopanego. Biegi narciarskie zaczęłam trenować w czwartej klasie szkoły podstawowej w szkolnym klubie. Moje starsze rodzeństwo od dawna trenowało biegi – pewnego dnia postanowiłam iść z nimi na trening …i tak się zaczęło. W wolnym czasie lubię czytać książki, spotkać się z przyjaciółmi, obejrzeć dobry film. Moim celem sportowym jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang 2016 r. Najbliższy cel, to udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w USA i zakwalifikowanie się do pierwszej „trzydziestki”. Stypendium przeznaczę na sprzęt sportowy.
Osiągnięcia sportowe:
– złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, kat. Team Sprint
– złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, kat. 5km CL
– złoty medal w Rankingu Pucharu Polski, kat. juniorka A
– Powołanie do Kadry Młodzieżowej PZN.


Stypendyści I edycji

W I edycji zostało nagrodzonych 12 młodych, utalentowanych sportowców: Maria Andrejczyk, Szymon Bębenek, Rafał Biolik, Jakub Brzeziński, Dominik Bury, Kamil Bury, Krzysztof Gała, Magdalena Karolak, Bartosz Tyszkowski, Agata Warło, Aleksandra Wólczyńska, Rafał Zagajewski.

Maria Andrejczyk

Maja Andrejczyk

Pochodzę z Sejn – małej miejscowości na Podlasiu. Tu zaczęłam stawiać „pierwsze kroki” w lekkiej atletyce. Od końca 6 klasy szkoły podstawowej rozpoczęłam treningi rzutu oszczepem. Miałam wzloty i upadki, ale uparcie dążyłam do wyznaczanych celów. Takie podejście towarzyszy mi do dziś, a sukcesy osiągam coraz większe. Dotychczas największym z nich jest zdobycie tytuły Mistrzyni Europy juniorek, ale zapewniam, że mam apetyt na znacznie więcej :).

Poza treningami staram się wygospodarować swój wolny czas jak najlepiej. Oczywiście jest przesycony innymi formami aktywności fizycznej, ale oprócz niej zawsze znajdę chwile na dobrą książkę czy stworzenie kolejnego szkicu do mojej prywatnej kolekcji. Uwielbiam również słuchać muzyki. Mam wtedy czas wyłącznie dla siebie i mogę pomarzyć.
Dorze wiem, że marzenia dodają skrzydeł i wiary we własne możliwości. Dlatego ja przekuwam te marzenia w realne cele. Moim największym celem jest wywalczenie tytułu Mistrzyni Olimpijskiej. Mocno w to wierze i bardzo ciężko pracuje, aby dojść jak najwyżej.
Dzięki stypendium mogę kupić dobry sprzęt sportowy. Mam tu na myśli oszczepy z najwyższej półki, które są dostępne na dużych imprezach rangi np. mistrzostw świata. Oczywiście znajdzie się też miejsce na drobniejsze wydatki, w końcu lekkoatletka musi się ładnie prezentować na stadionie 😉
Osiągnięcia sportowe:
– 4 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio (2016)

– Rekord Polski w rzucie oszczepem (67, 11 m)

– Mistrzostwo Polski do lat 23 (2016)


Szymon Bębenek

Szymon Bębenek

Uprawiam narciarstwo alpejskie. Zostałem do niego „przymuszony” w wieku 6 lat przez ojca trenera, który prowadził klub narciarski. Z czasem narciarstwo stało się moją pasją, a od dwóch lat jest to moja praca. Mieszkam w Krynicy-Zdrój. Tutaj się urodziłem i nigdy nie zmieniłem miejsca zamieszkania, ale dosyć rzadko tu bywam. Mam sporo ważnych dla mnie osiągnięć sportowych, ale najlepiej pamiętam wygraną w zawodach międzynarodowych najwyższej rangi we Włoszech, w których startowało ponad 120 chłopaków z 45 państw.
Wolny czas również poświęcam na sport. Lubię jeździć na rowerze i grać w piłkę nożną. Oczywiście nie zapominam o swoich najbliższych kolegach i koleżankach. Lubię po prostu spędzać z nimi czas. Jak prawie każdy w moim wieku gram na komputerze, no i oczywiście uwielbiam „chillout” i odpoczynek.
Moim celem na ten sezon jest jak najlepszy wynik w młodzieżowej olimpiadzie i złote medale Mistrzostw Polski, a celem głównym w przyszłości – bycie w „top10” Pucharu Świata. Stypendium przede wszystkim przeznaczę na mój sprzęt sportowy, który niestety jest bardzo drogi. Mam też w planach zakup nowego roweru i sprzętu do treningu kondycyjnego.
Osiągnięcia sportowe:
– 2 x Mistrz Polski Juniorów 2015 (slalom gigant i dwubój slalomowy) jako pierwszoroczny
– 1 miejsce w Międzynarodowych Zawodach FIS w Abetone (Włochy) – slalom 2014
– 3 x 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – junior B
– 6 x złote medale i 5 X srebrne Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – junior B
– Obecnie w klasyfikacji FIS rocznik 1998 miejsca w pierwszej 15 rankingu pośród 1100 sklasyfikowanych chłopców na świecie.


Rafał Biolik

Rafał Biolik

Mam 19 lat i trenuję biegi średnie od 8 lat. Mieszkam na terenie wiejskiej Gminy Bojszowy, dokładnie w Świerczyńcu, który liczy ponad 1000 mieszkańców. Za mój najważniejszy sukces uważam ustanowienie Halowego Rekordu Polski Juniorów w Spale. Kilkakrotnie też dane mi było zdobyć tytuł Mistrza Polski.
W wolnym czasie uwielbiam kontakt z przyrodą. Mam go dość dużo, bo trenuję w lasach i na polnych ścieżkach. To pozwala mi w samotności wyciszyć się i skupić na treningu. Wiele wolnego czasu poświęcam również na kontakt ze zwierzętami. Nie ukrywam, że bardzo lubię wszelkie prace fizyczne.
Jako kolejne cele sportowe chciałbym poprawić rekordy życiowe na wszelkich dystansach. Bardzo zależy mi również na wykonaniu minimów, które pozwolą mi reprezentować Polskę w zawodach międzynarodowych. Kolejne 3 lata będę biegał w kategorii młodzieżowców i zrobię wszystko aby uczestniczyć w Mistrzostwach Europy lub Świata Młodzieżowców.
Stypendium przeznaczę na nowe kolce startowe, w których będę biegał na zawodach i wierzę, że to pozwoli mi osiągać wspaniałe wyniki. Zamierzam również zainwestować w kilka par profesjonalnych butów treningowych, co mam nadzieję ochroni moje nogi przed kontuzjami i zapewni większy komfort biegu. Chciałbym też pewną sumę przeznaczyć na dojazdy na stadion lekkoatletyczny, gdzie będę trenował w warunkach przypominających te startowe, co ma duże znaczenie. Najbliższy stadion znajduje się 40 km od mojego domu, a to przekłada się na spore koszty dojazdu.
Osiągnięcia sportowe:
– Ustanowienie Halowego Rekordu Polski Juniorów, 2015 Spała, junior
– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 2014 Spała, junior, 1 miejsce
– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, 2013 Spała, junior młodszy, 1 miejsce
– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 2015 Toruń , junior, 2 miejsce
– Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego), 2011 Kielce, młodzik, 1 miejsce.


Jakub Brzeziński

11886185_388825227994440_2789538165454177210_o

Trenuję Kajakarstwo slalomowe. Swoją przygodę zacząłem w wieku 4 lat. Pochodzę z Krościenka nad Dunajcem.
Myślę, że moim największym osiągnięciem jest srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 23. Swój wolny czas często spędzam ze znajomymi. W większości swoje stypendium przeznaczę na sprzęt sportowy. Moim głównym celem jest zdobyć medal Igrzysk Olimpijskich.
Osiągnięcia sportowe:
– Mistrzostwa Świata Juniorów: II miejsce w konkurencji C2X3 IV miejsce w konkurencji C2 ( 07.2013/ Słowacja)
– Mistrzostwa Świata Juniorów : III miejsce w konkurencji C2(23-27.04.2014/ Australia)
– Mistrzostwa Świata do lat 23 : II miejsce w konkurencji K1X3 (22-26.04.2015/Brazylia
– Mistrzostwa Europy Juniorów : III miejsce w konkurencji K1X3 (2014/ Macedonia)
– Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży : I miejsce w konkurencji C2
– II miejsce w konkurencji K1 (2014/ Dolny Śląsk)

– I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zjeździe, 2015

– II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zjeździe, 2015


Dominik Bury

PREV_ARFP_FSNP_15_09_2015_095

Moja dyscyplina to biegi narciarskie. Już od najmłodszych lat miałem styczność z biegami i mając 9 lat po raz pierwszy założyłem narty. Gdy miałem 10 lat zdobyłem swoje pierwsze zwycięstwo. Jestem zawodnikiem z Istebnej – niewielkiej wsi. Moje największe osiągnięcia to 14 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kazachstanie, a także mistrzostwo Polski, Czech, Słowacji i 2 miejsce na zawodach w Szwajcarii. Mój cel na ten rok to Mistrzostwa Świata Juniorów w Rumuni i pierwsza 10. A na następne lata zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie. W wolnym czasie lubię sobie odpocząć od wszystkiego i spotkać się z przyjaciółmi. Cieszę się, że dostałem to stypendium i to bardzo. Myślę że przeznaczę na obuwie, narty odzież sportową.
Osiągnięcia sportowe:

– II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów (2016)

– Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowa, Zakopane 2015 – I miejsce bieg łączony (10+10 km), I miejsce 10 km F, I miejsce team sprint
– I miejsce, 2015 Nove Mesto na Morave – 15 km Cl
– II miejsce, 2014 Ulrichen/Obergoms- 10 km Cl
– Mistrzostwo Polski 2016 na dystansie 10 km. stylem klasycznym


Kamil Bury

Kamil Bury1

Jestem biegaczem narciarskim. Pochodzę z małej wioski Istebna. Trenuję już 9 lat ale profesjonalnie – 5. Kilkukrotnie zdobyłem mistrzostwo Polski jako junior. Mam też medal z Mistrzostw Polski Seniorów, zdobyty razem z bratem w Team Sprincie. Miałem też zaszczyt reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów. W przyszłości chciałbym wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich „Korea, Pyeongchang 2018”, a do tego czasu głównymi celami są Mistrzostwa Świata U23 i inne zawody międzynarodowe. W wolnym czasie lubię czytać książki i medytować. Staram się wykorzystać każdą chwilę na pracę nad sobą :). Stypendium chciałbym przeznaczyć na sprzęt sportowy.
Osiągnięcia sportowe:
– Mistrzostwa TZN – Zakopane 2014 – I miejsce 6km C
– Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowa- Zakopane 2014 – I miejsce Sprint 1km F, I miejsce 10km F
– Bieg Na Igrzyska – Zakopane 2014 – II miejsce 8km F
– Mistrzostwa Polski Seniorów 2015, III miejsce Team Sprint
– I Miejsce W Klasyfikacji Ogólnopolskiej Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego w kategorii Junior A
– Powołany do Młodzieżowej Kadry Narodowej


Krzysztof Gała

PREV_ARFP_FSNP_15_09_2015_101

Trenuje łyżwiarstwo figurowe od 6 roku życia. Urodziłem się w Łodzi i tu trenuję. Moim chyba największym osiągnieciem myślę, że jest prześcignięcie pod względem techniki byłego najlepszego polskiego łyżwiarza Grzegorza Filipowskiego. Można tez powiedzieć ze „zapisałem się” w historii polskiego łyżwiarstwa, bo jako pierwszy Polak skoczyłem 4 Teolopa na zawodach i jako pierwszy junior wykonałem 3 axla. Są to elementy, których do tej pory nie wykonuje nikt w Polsce. Moim osiągnieciem jest również wystąpienie na jednym z najwyższej rangi zawodów, a mianowicie Mistrzostwa Świata Juniorów oraz wszelkich Grand Prix. Prócz łyżwiarstwa interesuje się też muzyka. W wolnym czasie staram się jak najwięcej przebywać z przyjaciółmi.
Głównym celem tak jak chyba każdego sportowca jest wystąpienie na Olimpiadzie. Mam nadzieję, że będę miał zaszczyt reprezentować Polskę na najbliższej Olimpiadzie zimowej, która odbędzie się w Korei.
Stypendium głównie przeznaczę na doskonalenie moich umiejętności – miedzy innymi na opłacenie dodatkowych zajęć czyli balet, „ogólnorozwojówka”. Niestety parę dni temu rozwalił się mój najdroższy sprzęt czyli buty łyżwiarskie. Bez stypendium na nowe nie byłoby mnie stać.
Ogólnie nadal nie mogę uwierzyć, ze moja kandydatura została pozytywnie rozpatrzona, ciężko mi wyrazić jak bardzo się ucieszyłem po przeczytaniu wyników konkursu. Dzięki temu stypendium rozwiąże się część moich problemów. Chciałbym podziękować osobom, które mnie doceniły i przyznały stypendium. Teraz pokonywanie barier sportowych nie będzie żadnym wyzwaniem!! 🙂
Osiągnięcia sportowe:

– Mistrzostwa Polskich Seniorów 2015 – 3 miejsce, najmłodszy zawodnik, jako pierwszy w Polsce wykonał skok 4Teolop w kombinacji z 3Teolopem
– Mistrz Polski Juniorów z 2013/2014/2015
– Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata z 2014/2015r, oraz Grand Prix 2012/13/14/15 (miejsce 16)
– Vice mistrz polski seniorów z 2014/2015
– Mistrz polski młodzieżowców z 2013 oraz vice z 2014/2015r.


Magdalena Karolak

Magdalena Karolak3

Uprawiam bardzo mało popularną wśród kobiet dyscyplinę sportu – podnoszenie ciężarów. Pochodzę z nie dużej wsi Kania Góra. Mam 16 lat. Zaczęłam trenować w 2013 roku. Moje największe osiągnięcia to wicemistrzostwo Europy (Lanskrona 08.2015 r.) i 7 miejsce na Mistrzostwach Świata do lat 17, 9 miejsce Mistrzostw Świata do lat 20 oraz mistrzostwo Polski do lat 15 i do 17. W czasie wolnym lubię poczytać książki przygodowo-miłosne. Uwielbiam też zabawę z siedmiorgiem mojego rodzeństwa. W wolnym czasie lubię położyć się i posłuchać w spokoju muzyki. Lubię od czasu do czasu rysować różne napisy.
Moim celem jest pobicie rekordów polski Agaty Wróbel, ale oraz wystartowanie na igrzyskach olimpijskich za 5 lat. To stypendium chciałabym przeznaczyć między innymi na wynajem pokoju, szkołę no i wyżywienie. Żebym mogła sama się utrzymać i nie obciążać rodziców finansowo.
Osiągnięcia sportowe:

– Złoty medal i rekord Polski do lat 17 w podrzucie z wynikiem 115kg – Mistrzostwa Zrzeszenia LZS (2016)

– 8 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tbilisi (2016)

– Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów Wrocław Polska kat.+75, miejsce 9 – 06-13.06.2015
– Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 17 w Podnoszeniu Ciężarów Lima Peru kat. +69, miejsce 7 – 08-12.04.2015
– Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów Biłgoraj kat. +69, miejsce 1 – 16-19.10.2014
– Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów Siedlce kat. +69, miejsce 1 – 05.04 2015
– Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów Małaszewicze kat. +69, miejsce 2 – 04-06.10.2013


 

Bartosz Tyszkowski

Bartek

Pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego. Uprawiam pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Pierwsze treningi zacząłem w 2009 roku. Moje największe osiągnięcia to oficjalny rekord świata w rzucie dyskiem, nieoficjalny rekord świata w pchnięciu kulą oraz złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą. Cel w tym roku to ustanowienie oficjalnie rekordu świata w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata w Katarze i zdobycie złota z rekordem świata na paraolimpiadzie w RIO 2016. W wolnym czasie lubię spotykać się z przyjaciółmi i grać w koszykówkę. Stypendium chcę przeznaczyć na sprzęt sportowy – dyski, kule, obuwie specjalne do rzutów oraz odżywki.
Osiągnięcia sportowe:

– Mistrzostwa Świata w w Doha – Katar 2015, złoty medal i rekord świata w pchnięciu kulą
– Memoriał Kamili Skolimowskiej -Warszawa 2015-  Rekord świata w rzucie dyskiem
– Mistrzostwa Świata IPC w LA Lyon – Francja 2013, złoty medal – kula
– Mistrzostwa Europy IPC w LA Swansea – Walia 2014, złoty medal – kula, brąz – oszczep
– Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych w LA – Kozienice 2014, 3 złote medale – kula ,dysk, oszczep
– Mistrzostwa Polski Seniorów niepełnosprawnych w LA – Białystok 2014, 3 złote medale – kula ,dysk, oszczep
– Mistrzostwa Polski Seniorów niepełnosprawnych w LA – Zielona Góra 2015, 2 złote medale – kula ,dysk
– Grand Prix Berlin 2015, złoty medal – dysk (Rekord Świata 44,36m)
– Mistrzostwa Świata Juniorów IWAS w Lekkiej Atletyce, Stadskanaal, Holandia 2015r , 2 złote medale kula, dysk


Agata Warło

Agata Warło

Pochodzę z miasteczka Wodzisław Śląski. Jest to miejscowość koło Marklowic, gdzie od najmłodszych lat chodziłam do przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Teraz uczę się w II LO w Wodzisławiu Śl. Od siedmiu lat zajmuje się sportem, który sprawia mi wiele frajdy i radości (polecam każdemu spróbowania biegów narciarskich). Mimo, że kosztuje mnie to mnóstwo pracy, wymaga poświęcania i wyrzeczeń – LUBIE TO! Mój największy sukces, którym warto się pochwalić to: I miejsce w klasyfikacji generalnej Biegu Na Igrzyska, oraz I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W wolnym czasie, którego niestety brakuje wraz z tatą lubię troszeczkę powędkować z nadzieją złowienia jakiegoś wieloryba 🙂
Jeśli chodzi o największy cel sportowy to nie zdradzę :), ponieważ jestem osobą skromną Natomiast najważniejszy start, który mnie czeka podczas tego sezonu to Mistrzostwa Świata Juniorów w Rumuni – luty 2016.
Zdobyte stypendium zostanie przeznaczę głównie na sprzęt sportowy min. narty do stylu klasycznego, które same powiozą mnie do mety :). Zaopatrzę się również w odżywki potrzebne do sezonu zimowego – mam namyśli żelki, batoniki proteinowe itp. Chcę też pojechać na zgrupowanie, gdzie będzie możliwość wejścia na pierwszy śnieg – myślę o Lodowcu Dechstein w Austrii, czy tunelu narciarskim 🙂 Jeśli zostaną jeszcze pieniądze, to sprezentuje ojcu nową wędkę, dzięki temu będzie miał większą szansę na złowienie wieloryba 🙂
Osiągnięcia sportowe:

– 2 złote medale i 1 srebrny w Mistrzostwach Polski 2016 (Junior, senior)

– 2 złote medale i 1 srebrny w Pucharze Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”, Juniorka A (2016)
– I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2015 stylem klasycznym ( CL) na dystansie 5 km w kategorii juniorka B ( 15.02.2015r.)
– I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2015 stylem łyżwowym ( F ) na dystansie 7,5 km w kategorii juniorka B (13.02.2015r.)
– I miejsce w Narodowym Programie Bieg Na Igrzyska ( za sezon 2013/14 i 2014/15)
– I miejsce w Rankingu Polski Polskiego Związku Narciarskiego ( za sezon 2013/14 i 2014/15)


Aleksandra Wólczyńska

Aleksandra Wólczyńska2

Mam 18 lat i pochodzę z małej miejscowości Błaziny Górne w gminie Iłża. Przygodę z zapasami rozpoczęłam w wieku 9 lat. Na trening zapaśniczy po raz pierwszy zabrał mnie tata, który chciał przede wszystkim pokazać mi, że ta dyscyplina to sport ogólnorozwojowy. Widząc jak sprawne są inne dzieci, chciałam im dorównać i postanowiłam spróbować swoich sił na macie.
Na swoje pierwsze zawody pojechałam już w 2008 r. zajmując odpowiednio I i II miejsce w zawodach zapaśniczych młodziczek. Początkowo na treningi jeździłam tylko raz w tygodniu. Z czasem chcąc dalej się rozwijać, byłam zmuszona jeździć do klubu trzy razy w tygodniu, co wymagało ogromnego wkładu rodziców zarówno, jeśli chodzi o czas jak i finanse.
I klasie Gimnazjum przyszedł czas na zastanowienie się co dalej, gdyż aby zajmować się zapasami należałoby trenować codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Już wtedy byłam zawodniczką dość wysoko klasyfikowaną, na zawodach zdobywałam wiele medali, więc należało podjąć jakieś decyzje. Tak się też stało. Właściwie sprawił to przypadek. Na zawodach zapaśniczych w Brzegu Dolnym, gdzie wygrałam swój kolejny turniej zostałam zauważona przez trenera Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który to zaproponował mi przejście z Radomia do Kraśnika. Po przeanalizowaniu za i przeciw doszłam do wniosku, że to chyba najlepsze wyjście. Mieszkanie w bursie na miejscu treningów znacznie mnie odciąży. Nie będę traciła czasu na dojazdy. Do drugiej klasy uczęszczałam już do Gimnazjum Sportowego w Kraśniku.
Zmiana szkoły ułatwiła moje życie jako ucznia i sportowca, ale sprawiła, że rzadko widuje się z rodziną, za którą tęsknię. Patrząc z perspektywy czasu zmiana ta wyszła mi na dobre, gdyż cały czas się rozwijam, a przykładem tego są wyniki sportowe, które osiągam.
Największym osiągnięciem jest tytuł Mistrzyni Europy zdobyty w 2014 r. w Bułgarii w Samokovie. Moim marzeniem jest medal Igrzysk Olimpijskich – mam nadzieje złoty 😀 Jestem osobą wesołą i towarzyska, lubię spędzać czas z przyjaciółmi i znajomymi. Stypendium chciałabym przeznaczyć na odżywki, sprzęt treningowy, a przede wszystkim na studia zaoczne, na które planuje pójść, by móc dalej łączyć naukę ze sportem 😀
W sporcie nie ma czasu na zbyt długi odpoczynek, więc aby być coraz lepszym i osiągać wyniki trzeba trenować systematycznie, wytrwale, z uporem, oddaniem a przede wszystkim trzeba chcieć samemu. Nie można nikogo zmusić, bo wtedy nie ma to sensu.

Osiągnięcia sportowe:

– Złoty medal w Pucharze Polski Juniorek i w Mistrzostwach Polski Juniorek kat. 59kg

– Brązowy medal w Pucharze Polski Seniorek i Złoty w II Pucharze Polski Seniorek, kat. 58kg
– Puchar Polski Juniorek 59kg , 2015, miejsce 1
– Międzynarodowy Turniej na Białorusi 59kg Juniorki , 2015, miejsce 1
– 10.Internationales Berliner Frauen und Madchenturnier RINGEN, 2015 59kg Juniorki , miejsce 1
– II Puchar Polski Seniorek 58 kg , 2015, miejsce 1
– Mistrzostwa Europy Kadetek 56 kg. Bar/Montenegro 2013, miejsce 2
– Mistrzostwa Świata Kadetek 56 kg. Zrenjanin/Serbia 2013, miejsce 2
– Mistrzostwa Europy Kadetek 56 kg. Samokov/Bułgaria 2014, miejsce 1
– Mistrzostwa Świata Kadetek 56 kg. Snina/Słowacja 2014, miejsce 3
– Mistrzostwa Europy (młodzieżowiec 23) Wałbrzych/Polska 2015, 58 kg. miejsce 7- najmłodsza uczestniczka turnieju


Rafał Zagajewski

Rafał Zagajewski2

Jestem mieszkańcem Malechowa. Uczę się w Sławnie w szkole dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej w Technikum Żywienia. Lekkoatletyką zajmuję się od czwartej klasy szkoły podstawowej. Moje największe osiągnięcia sportowe to złoty medal w skoku w dal i złoto w biegu na 800 metrów na Mistrzostwach Europy w Trabzonie oraz 3 złote w biegach podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących Juniorów w Poznaniu.
Poza bieganiem w wolnym czasie lubię chodzić na siłownię grać w piłkę nożną, w siatkówkę, koszykówkę oraz tenis stołowy. Lubię też jeździć na basen i spędzać czas z rodzeństwem.
Moim najbliższym celem jest zdobycie Mistrzostwa Europy Głuchych w LA w Toruniu (marzec 2016 r.) Na Mistrzostwach Europy Juniorów Głuchych w Niemczech i Mistrzostwach Świata w Bułgarii chcę osiągnąć jeszcze lepsze wyniki niż nam dotąd i oczywiście zawsze być na podium.
Stypendium chciałbym przeznaczyć na wydatki związane ze sportem. Przede wszystkim na zakup dobrych korków i ubrania sportowe typowe do biegania letniego, a także zostaw na zimę. Zawsze miałem z tym problem, że nie było za co kupić. Stypendium umożliwi mi też zakup karnetu na siłownię i pływalnię o czym od dawna marzyłem. Planuję też kupić witaminy i suplementy dla sportowców. Stypendium Natalii umożliwi mi wyjazd i uczestnictwo w wielu imprezach sportowych w których do tej pory nie brałem udziału ze względu na ograniczone Fundusze.
Osiągnięcia sportowe:

– Brązowy medal Zawodów Lekkoatletycznych – Puławy, 400 m

– Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych, Olecko – skok w dal, bieg 400m,800m,4x100m i 4x400m – 5 złotych medali

– Mistrzostwa Europy Głuchych w Lekkoatletyce Trabzon (Turcja) 2014 – złoty medal skok w dal, złoty medal 800 m, srebrny medal sztafeta szwedzka
– Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce Poznań 2014 – brązowy medal na 400m, brązowy medal na 800m, brązowy medal w sztafecie 4×400, srebrny medal w sztafecie 4x100m
– Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce Warszawa 2014 – złoty medal na 200m, złoty medal na 400m, brązowy medal skok w dal, srebrny medal na 800m
– Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących LA Łódź 2015- srebrny medal na 400m, brązowy medal skok w dal, srebrny medal w sztafecie 4x400m

 


Dodatkowe stypendium, pochodzące ze zbiórki 1% Funduszu, w wysokości 1000zł otrzymał Kamil Rzetelski

Kamil Rzetelski

Kamil

Mam 18 lat i od 10 roku życia trenuje pływanie. Ze względu na moją dużą wadę wzroku jestem członkiem klubu dla osób niepełnosprawnych WZSN „START” Wrocław. Na zawodach rywalizuję w klasie startowej S12 (jako osoba niedowidząca). Do tej pory moim największym osiągnięciem jest wielokrotne mistrzostwo Polski seniorów. Teraz przygotowuję się do klasyfikacji międzynarodowej, która pozwoli mi na startowanie w zawodach poza granicami naszego kraju. Właśnie na ten cel zamierzam przeznaczyć otrzymaną nagrodę.
Kiedy mam chwilę wolnego czasu pomiędzy treningami, spaniem i zajęciami szkolnymi czytam książki, oglądam filmy i robię zdjęcia, co poniekąd jest związane z kierunkiem studiów, na który wybieram się w tym roku, a mianowicie z dziennikarstwem. Jednak moją największą pasją pozostaje pływanie, z którym też wiążę swoją przyszłość. Najważniejszym celem, który mi przyświeca jest zdobycie medalu paraolimpijskiego, oczywiście w kolorze złotym. Nie nastawiam się raczej na start w najbliższych igrzyskach, ale w Tokio z pewnością powalczę o podium, w niejednej konkurencji.

Osiągnięcia sportowe:

– Pierwsze miejsce w klasie S12, Szczecin 26-29.06.2014, Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
– Pierwsze Miejsce w klasie startowej S12, Gorzów Wielkopolski 13-14.06.2015, Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
– Drugie miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym open, Gorzów Wielkopolski 13-14.06.2015, Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
– Trzykrotne pierwsze miejsce w sztafetach open na 4×50 dowolnym, 4×100 dowolnym, 4×100 zmiennym, Gorzów Wielkopolski 13-14.06.2015, Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych
– Pierwsze Miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym open, Szczecin 26-29.06.2014, Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

Kanał Funduszu na YouTubie