Warsztaty Natalii Partyki dla zdolnych sportowców

20 marca w Wojewódzkim Klubie Sportowym Nowe Iganie, w Siedlcach, będzie miało miejsce szczególne wydarzenie dla młodych sportowców. Fundusz Natalii Partyki, który co roku przyznaje stypendia dziesięciu zdolnym zawodnikom, tym razem organizuje dla nich otwarte warsztaty z kreowania marki sportowca, wzmacniania swojej motywacji i dietetyki.

Nie bez powodu pierwsze z nich odbędą się w Siedlcach – jednym z członków Wojewódzkiego Klubu Sportowego Nowe Iganie jest aktualny stypendysta Funduszu i zarazem Mistrz Europy U18, chodziarz Łukasz Niedziałek.

Pod nazwą „Szkoła Odpowiedzialnego Rozwoju” przekazywana będzie praktyczna wiedza z różnej tematyki około sportowej: dietetyki, psychologii sportu, zarządzania swoim wizerunkiem w mediach. Około dwudziestu sportowców w wieku 16-22 lat, będzie miało okazję dowiedzieć się, co mogą robić w tych obszarach, aby być coraz lepszym w swoich dyscyplinach.

„Młodym sportowcom myślącym o zawodowstwie przydałoby wsparcie nie tylko finansowe, ale również, wskazówki dotyczące tego jak budować swój zespół wspierający, zespół ekspertów. Powinni też mieć świadomość, że zawodowy sport to ciężka praca, wiele wyrzeczeń i potrzeba ciągłego rozwoju”. Natalia Partyka

W programie przewidziane są trzy półtoragodzinne warsztaty. Michał Zawada, specjalista mediów społecznościowych, poprowadzi spotkanie o kreowaniu osobistej marki sportowca. Trenerzy psychologii sportu, Damian Białek oraz Bartek Ostasz, wprowadzą uczestników w metody wzmacniania swojej odporności psychicznej, wyznaczania celów i przekuwania porażek w sukces. Dieteczyka Urszula Somow doradzi natomiast, jak prawidłowo zadbać o żywienie w treningu sportowym. Odwiedzi nas również menadżer Natalii Partyki, Janusz Szydłowski.

Za całość organizacji odpowiedzialny jest Fundusz Natalii Partyki oraz Fundacja Dobra Sieć. Partnerem finansującym jest sieć sklepów Biedronka, dzięki czemu udział w warsztatach jest bezpłatny. W kolejnych miesiącach planowane są cztery takie wydarzenia, w różnych częściach Polski.

Lista stypendystów trzech edycji i ich krótkie portfolio dostępne są w zakładce STYPENDYŚCI.

Opublikowano: 16 marca 2018
Kanał Funduszu na YouTubie